اخبار

رشد 23 درصدی تولیدی مواد اولیه صنعت نساجی

رشد 23 درصدی تولیدی مواد اولیه صنعت نساجی

رشد 23 درصدی تولیدی مواد اولیه صنعت نساجی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع نساجی و پوشاک  خبر از اشتغال 220 هزار نفری و فعالیت بیش از 5 هزار و 800 واحد تولیدی این صنعت داد.

مهدی صادقی نیارکی معاون محترم امور صنایع در هشتمین روز از دهه مبارک فجر با حضور در نمایشگاه‌های تخصصی صنعتی، از نزدیک در جریان توانمندی‌های صنعتگران قرار گرفت.

آقای مهدی صادقی نیارکی در این بازدید با مرور وضعیت صنعت نساجی از روند رو به رشد محصولات منتخب در این صنعت خبر داد و گفت: تولید الیاف اکریلیک در مقایسه با سال گذشته با رشدی 408 درصدی به بیش از 3 هزار و 800 تن رسیده است البته ظرفیت‌های موجود در این صنعت بسیار فراتر از این میزان است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت  در ادامه به تکمیل زنجیره صنعت نساجی اشاره‌ای به رشد 23 درصدی تولید نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی در 9 ماهه سال 99  اشاره کرد و گفت: بیش از 206 هزار تن  تولید این محصول صنعتی که از مواد اولیه مورد نیاز صنعت نساجی و پوشاک به شمار می‌رود رسیده است.

مهدی صادقی نیارگی گزارشی از میزان ظرفیت سازی انجام شده برای توسعه محصولات منتخب صنعتی از ابتدای انقلاب تاکنون ارائه کرد و از توسعه تولید در صنایع خودرو، پتروشیمی، بهداشتی و دارویی، نساجی و پوشاک و غذایی خبر داد.

به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت  میزان ظرفیت تولید در فرش ماشینی از 5 میلیون مترمربع به 134 میلیون مترمربع و در صنعت کفش نیز از 4 میلیون زوج به بیش از 230 میلیون زوج  نسبت به سال 57 افزایش یافته است.

رشد 23 درصدی تولیدی مواد اولیه صنعت نساجی