مقالات

بازیافت پیشرفته پلی‌استایرن

بازیافت پیشرفته پلی‌استایرن

بازیافت پیشرفته پلی‌استایرن

بازیافت پیشرفته

ابتدا بازیافت پیشرفته موجب شکسته شدن زنجیره‌های پلیمری و تبدیل آن به اجزای کوچک‌تری می‌شود. مرحله بعدی عملیات جداسازی و بازیابی مواد هدف صورت می‌گیرد. این فرآیند دقیق و کارآمد منومرهایی با خلوصی در حد ماده خام اولیه تحویل می‌دهد.

بازیافت پلی استایرن

یکی از مناسب ترین پلاستیک‌ها برای بازیافت پیشرفته پلی استایرن، می باشد.  کاربرد پلی‌استایرن در ساخت طیف وسیعی از مواد یکبار و چندبار مصرف است، به عنوان یکی از چالش‌ برانگیزترین پلیمرها در صنعت بازیافت شناخته می‌شود.

INEOS Styrolution  مدعی است در واقع پلی‌استایرن یک پلیمر ساده است که با بیشترین نرخ بازده و کمترین مصرف انرژی قابل بازیافت بوده که می‌تواند به راحتی در لیست مواد مناسب برای بازیافت قرار گیرد. منومراستایرن حاصل از بازیافت پیشرفته به هیچ وجه مانند پلی‌استایرن نیست و کاملا می‌تواند به عنوان یک منومر استایرن خام در تولید انواع وسیعی از پلیمرها به کار رود.

ماده بدست آمده  می‌تواند در

  • خودروسازی،
  • لوازم خانگی
  • الکترونیکی

جالب است بدانید یک لیوان یکبار مصرف چای می‌تواند تبدیل به یک قطعه کامپیوتری و یا یک قطعه برای کامیون شود.

شرکت INEOS   Styrolution   این فناوری جدید  را ابدا کرده است. و این شرکت برای همکاری با شرکت‌های دیگر و گسترش این فناوری تا مقیاس تجاری در تلاش  است. که  یک نمونه  از این همکاری‌ها از سال 2019 به همراه شرکت Agilyx Technologies  جهت بهره‌برداری از فناوری بازیافت پیشرفته آغاز شد.

آینده ضایعات پلی استایرن

Ineos Styrolution با همکاری Unternehmensgruppe Theo Müller  آلمان در نمایشگاه K Fair در اواخر سال 2019  با استفاده از پلی استایرن از یک نمونه از تولید ظرف ماست 100 درصدبازیافت شده به نمایش گذاشت. در واقعا این پلی‌استایرن 100 درصد بازیافت شده از پلیمریزاسیون منومراستایرن بازیافتی تولید شده بود.

پلی‌استایرن که بدست می آید به دلیل خلوص بالای که دارد امکان استفاده در صنایع غذایی و پزشکی را فراهم می‌کند. و بدین معنا که تکنولوژی بازیافت پیشرفته در یک چرخه بسته قابلیت تبدیل یک فنجان به فنجان جدید دیگر را دارد.

Ineos Styrolution این پیشرفت‌ها را مقدمه‌ای برای رسیدن به یک فناوری اقتصادی پایدار می‌داند و مدعی است که  در آینده تقاضا برای خرید ضایعات پلی‌استایرن  با استفاده از فناوری بازیافت پیشرفته برای تبدیل به محصول تازه پلی‌استایرن بالا خواهد رفت. فناوری بازیافت یک کالای استفاده شده به یک کالای جدید با همان کیفیت می‌تواند جامعه را یک قدم به جلو سوق دهد.

بازیافت پیشرفته پلی‌استایرن